Bizi hemen arayın : 0324 357 02 20 - 0532 427 92 26

Profesyonel Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Temizliği

11800279_875675539146659_3345613451875467116_n

Dış cephe temizliğinin yapılması oldukça zor ve meşakkatli bir iştir ve tecrübesiz insanlar tarafından yapılmaması gereken bir iştir. Tecrübesiz elemanlar tarafından yapılan bir dış cephe temizliğinde kalıcı izler meydana gelebilir. Mersin temizlik, bu işe yıllarını vermiş uzman ve tecrübeli ekibiyle dış cephe temizlik işlerinde sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Dış Cephe Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe temizliği bir binanın daha güzel görünmesini sağlar. Cam dış cepheler ve kaplama dış cepheler için ayrı ayrı temizleme şekilleri kullanılmaktadır. Dış cephe temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususları sıralayacak olursak:

 • Öncelikle iş güvenliği yasasına uygun çalışma yapmak gerekmektedir. Çalışacak elemanların sigortaları yapılmalıdır.
 • Çalışan ekibin profesyonel ve tecrübeli olması gerekmektedir ve bu işin eğitimini alması gerekmektedir.
 • Yeterli ekipmana sahip olunması gerekir. İhtiyaca göre vinç, sepetli vinç gibi yüksek noktalara ulaşılabilecek teknolojik yeterliliğe sahip olunmalı
 • İş ve işçinin güvenliğine önem verilmelidir.
 • Dış cephe camların temizliği yapılırken yılda bir kere oksit önleyicilerle silinmeli silinmediği takdirde çıkması mümkün olmayan kirler meydana gelmektedir.
 • Yapılan araştırmalar; yılda 2 kez cam temizliği yapılması gerektiğini söylemiştir.
 • Kullanılan bütün ürünler TSE belgesine sahiptir.

Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Bir şirketin dış görünüşü ve temizliği ilk izlenimi oluşturmaktadır. İnsanların dikkatini bu kadar çok çeken dış görünüşün temizliği de doğal olarak önemli oluyor. Dış cephe temizliği uzmanlık gerektiren bir konudur. Cam ve metal kısımların temizliği birbirinden farklılık göstermektedir ve profesyonel kişiler tarafından temizlenmesi gerekmektedir. Bu konuda yılların vermiş olduğu tecrübe ve yeterli ekip ve ekipmanı ile Mersin dış cephe temizliği işini son dere titizlikle ve dikkatle yapmaktadır. Mersin temizliğin kullandığı ürünler kesinlikle TSE belgesine sahiptir

çünkü işinde kaliteye önem vermektir. Kullanılan temizlik malzemeleri kesinlikle binaya zarar vermemektedir.

Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Dış cephe temizlik fiyatları temizliği yapılacak binanın yüksekliğine ve binanın kaplama veya cam olmasına göre değişiklik göstermektedir. Mersin temizlik uygun fiyata kaliteli temizliği sizlere sunmaktadır. Sizde doğru tekniklerle, güvenilir, kaliteli bir dış cephe temizliği yaptırmak istiyorsanız Mersin temizliğin müşteri temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Temizlik özellikle de günümüzde çok önemli yere sahip bir olgudur. Büyük mekânların dış cephelerini temizlemekte gerçekten ayrı bir marifet ve uzmanlık gerektirmektedir. Her maddenin ve alaşımın farklı temizlik yöntemleri uygulanarak temizlenmesi gerekmektedir.

Cam yüzeylerin ve Dış cephelerin ortama bağlı olarak farklı katmanlarda üzerlerinde kirler ve tozlar oluşmaktadır. Sürekli dış havaya maruz kalındığından dolayı camlar katman katman kirle kaplanmakta ve dışarıdan bakıldığında hoş olmayan bir görüntü arz etmektedir.

Dış Cephe Ve Cam Temizliği nasıl Yapılır?

IMG_0913Dış cephe ve cam temizleme işlemi uzmanlık gerektiren bir iştir. İşin uzmanları tarafından gerekli TSE belgeli malzemeler ile birlikte nizami bir şekilde uygulanmalıdır. Özellikle cam ve metal kısımlar ayrı ayrı temizlik işlemine tabii tutulmalı ve buna göre farklı temizlik maddeleri kullanılmalıdır.

Aksi halde uzman kişiler ve gerekli malzemeler kullanılmadığı takdirde Dış cephe malzemeleriniz veya Cam yüzeyleriniz zarar görmekte ve özelliklerini kaybetmektedirler.

Cam ve Dış Cephe Temizliği en az yılda 2 kez uygulanması gerekmektedir. Bu sayede mekanınızı saran camlarınız korozyona karşı korunuş olacaktır. profesyonel bir şekilde yapılan temizlik işlemlerinde uzun zaman boyunca camlarınız yağmura ve toza karşı eskisinden daha dayanıklı bir hale gelecektir.

Dış Cephe Temizliklerinde binanın konumu ve yüksekliğine göre keşif personelimiz uygun yöntemi belirlemektedir. Bu yöntemler nelerdir?

 • Dağcılık Yöntemi: Bu yöntem dağcılık eğitimi almış personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Uygulama olarak maliyetleri düşük ve iş süresi olarak kısa olduğu için genel de tercih edilen bir yöntemdir.
 •  Sepetli Vinç Yöntemi: Bu yöntemde personel vinç sepetine emniyet kemeriyle bağlanır. Uygulama Yapılacak binanın ön tarafı vincin durması için müsait olması gerekmektedir.
 •  Teleskop Yöntemi: Fazla yüksek olmayan alanlarda tercih edilmektedir. Dış Cephe Temizliği Teleskop denilen sırıklar yardımıyla yapılır.
 •  Askı İskele Yöntemi: Askı İskele yönteminde bina çatısının askı iskele sistemini kurmaya müsait olması gerekmektedir. Personel Sepete emniyet kemeriyle bağlanır yukarı aşağı kontrolü sepetde bulunan kumanda devresiyle personel yapmaktadır.

Cam ve Dış Cephe Temizliğinde Firma Tercihi

Eğer mülkünüz için Cam ve Dış cephe temizliği yaptırmak istiyorsanız mutlaka bu işin uzmanı olan bir firmayla anlaşma yapmanız gerekmektedir.

Anlaşacağınız firmanın TSE belgeli temizlik ürünleri kullanıp kullanmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer kötü malzemeler kullanılıyorsa bu temizlikten çok yüzeylerin zarar görmesine ve özelliğini kaybetmesine sebep olacaktır.

Firmanın Uzman bir temizlik kadrosu olduğuna dikkat etmelisiniz. Uzman bir kadro her zaman işlerde başarıyı sağlayacak ve aynı zamanda memnuniyeti garanti altına alacaktır.

Cam Ve Dış Cephe Temizliğinde Son Teknoloji

Mersin temizlik firması birçok farklı yöntemi kullanarak temizlenecek bölgeye uygun teknolojilerden de sonuna kadar faydalanmaktadır.

İş süresi kısa ve ayrıca pratik olan dağcılık yöntemiyle temizlik, bölge uygunsa vinç ile temizlik, fazla yüksek olmayan alanlarda Teleskop İle temizlik, çatı müsaitse askılı iskele yöntemi ile temizlik gibi bir çok farklı yöntemi temizlik amaçlı sizlere sunmaktadır.

Mersin Temizlik Dış Cephe Ve Cam Temizliğinde 1 Numara

Mersin temizlik bu özelliklerin hepsini bünyesinde barındıran köklü bir firma olmakla beraber müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir iş ahlakına sahiptir.

Kadrosundaki uzman temizlik görevlileri her türlü sağlık sorununa karşı SSK’lı bireylerden oluşmakta ve iş güvenliği açısından gereken bütün özellikleri barındırmaktadırlar. BU sayede müşterilerinde güler bir yüz ve memnuniyet bırakırken işin profesyonel oluşuyla da gururlanmaktadırlar.