Bizi hemen arayın : 0324 357 02 20 - 0532 427 92 26

Fabrika Temizliği

fabrika_temÜretim yapılan alanlardaki önemli sorunlardan biriside temizlik konusudur. Gerek zemin temizliği, gerek makinelerin ve kullanılan materyallerin temizliği oldukça önemlidir. Fabrika temizlikleri hem işçilerin sağlığını hem de fabrikada ki ürünleri kullanan insanların sağlığını etkileyen bir konudur. Normal koşullarda yarılan temizliğin yeterli olmadığı bu alanda devreye fabrika temizliği yapan firmalar ve şirketler giriyor. Fabrika temizlik hizmetleri hemen hemen temizlik dallarının hepsini yani; fabrika, inşaat, zemin yıkama gibi hizmetleri kapsamaktadır. Ayrıca üretim sahası ve makine teçhizat temizliklerini de içine alır. Dolayısıyla bu kadar mühim olan bir işin profesyonel bir ekiple ve doğru ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Özellikle makine teçhizatının temizliğinde büyük bir tecrübe ve deneyim gerekmektedir. Mersin temizlik uzman kadrosuyla ve yılların verdiği tecrübesiyle işini büyük bir özenle ve severek yapmaktadır.

 

0-43-1423a78552ab7a21a98895d7567109cbFabrika Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu temizlik firması tecrübesiz elemanlarıyla ve yetersiz ekipmanı yüzünden fabrika sahiplerini zor durumda bırakmıştır. Dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacak olursak:

  • Öncelikle eğitimli personelle çalışma yapılmalıdır.
  • Fabrika temizliği konusunda tecrübeli olan, temizliğini yaptığı aletleri iyi tanıyan ve bu aletlere zarar vermeden hassasiyetle ve büyük bir dikkatle işini yapan deneyimli elemanların çalışması sağlanmalıdır.
  • Kullanılan temizlik malzemeleri sadece leke sökücü veya cila etkisi olan ürünler olmamalı. Dezenfekte etkisini taşıyan ürünler tercih edilmelidir.
  • Kullanılan dezenfekte maddeleri yönetmeliklerde belirtilen maddelere uygun kullanılmalıdır.
  • Yerlerin, camların, kapıların temizliğini doğru bir şekilde yapılmalı.
  • Temizlenecek her bölge için ayrı ayrı temizlik malzemeleri kullanılmalıdır.
  • Yapılan temizlik doğru koordinasyonlarla yapılmalı ve iş sahibine zaman kaybettirilmemelidir.

Fabrika Temizliğinin Amacı

20150722_104809

Fabrika işçilerinin temiz bir ortamda çalışmaları ve fabrikada kullanılan makinelerin temizliğinin yapılarak hem bu makinelerin uzun ömürlü olmasını sağlamak hem de makinelerin formunu koruyarak kaliteli üretim yapmasını sağlamaktır. Mersin temizlik; kaliteli ve TSE damgası taşıyan temizlik malzemeleriyle ve tecrübeli ekibiyle sizlere kaliteli ve üstün temizlik hizmetini sunmaktadır.

Fabrika Temizlik Fiyatları

Firmadan firmaya değişiklik gösterir. Sizin için en uygun ve kaliteli hizmeti sunan Mersin temizlik sizlere alanında en iyi olan ekibiyle ve yıllardan beridir gelen tecrübesiyle sizlere hizmet vermeye devam ediyor.