Bizi hemen arayın : 0324 357 02 20 - 0532 427 92 26

Hastane ve Klinik Temizliği

Hastane Temizliği

Hastaneler hijyen bakımından en önem arz eden kurumlardır. Farklı hastalık sorunları nedeni ile hastanede olan şahıslar çevrelerine de hastalıklarını encekte edebilmektedirler. Özellikle aksırma, öksürme sonrasında ellerini dezenfekte etmeden merdiven korkuluklarına, masalara, bilgisayar veya sandalye gibi yerlere sürmeleri hastalığın diğer insanlara encekte olmasına neden olmaktadır. Her hastanede, hastane temizliğine önem vermelidir. Avrupa temizlik bakımından bu konuda büyük bir özen göstererek temizlik işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yapılan hastane dezenfeksiyon işinin önemini bilerek temizlik işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden hastane temizliği gerçekleştirilirken özel eğitimli personeller ile çalışmaktayız. Hastane hijyeni içinse özel temizlik alet ve gereçleri kullanılmaktadır. Gösterilen bu itinalı çalışma ile de temizlikler her zaman ideal ve etkili bir şekilde yapılmış olmaktadır.

Hastane Temizliğinde Özel Temizlik Gerektiren Yerler

Hastane dezenfeksiyonu yapılırken insanların beraber kullandığı kullanım yerleri olan yatakhaneler, tuvaletler, lavabolar büyük bir özenle temizlenmelidir. Hastane temizlik hizmetlerini güvenle ve gururla sizlere sunuyoruz. Bu yerlerde yapılacak olan dezenfeksiyon işlemlerinde özel temizlik ürünleri ile çalışılmaktadır. İşlerde kullanılacak malzemelerin anti bakteriyel ve mikroplara karşı özel formüllü içeriklerle üretilen malzemelerdir. Böylece temizlik sonrasında dezenfekte yerlerde herhangi bir şekilde mikrop veya bakterinin yaşaması engellenmektedir. Malzemelerin formüllerinin katkısıyla bir daha kirlenme durumları da uzatılmaktadır.

Temizlik Hizmeti sunduğumuz Sağlık Kuruluşları aşağıda genel hatlarıyla listelenmiştir:

  1. Hastaneler ve Klinikler
  2. Tıp Merkezleri
  3. Laboratuvarlar
  4. Özel Muayenehaneler (DR / Dnt)
  5. Ameliyathaneler (Estetik , Ortodonti, ...)

Hastane Temizliği Hastanenin Rutinini Bozar Mı?

Hastanelerde hastaların ve hastane personelinin devamlı olarak dolaştığı koridorlar, muayenehaneler, kan alma üniteleri, test odaları da büyük bir titizlikle temizlenmektedir. Mersin hastane temizlik hizmetlerimiz alanında uzman personeli ile gerçekleştirilmektedir. Bu yerlerde çeşitli malzemelerde bulunduğu için malzemelere uygun olarak da temizlik ürünleri seçmekteyiz. Bunun yanısıra yapılacak hastane temizliği sırasında hem hastaların hem de hekimlerin çalışmaları engellenmeyecek şekilde yapılmaktadır.

Hastane Temizliği Nasıl Yapılır?

Hastane dezenfeksiyonu ayrıca hekim odalarında ve dış mekanlarda da yapılmaktadır. Hekimlerin ve yardımcı sağlık çalışanlarının dinlenme odalarında temizlikler gerçekleştirilmektedir. Bu bölümlerde olan malların çeşidine göre temizlik malzemeleri seçilip malzemelerin doğasına uygun olarak temizlik işleri yapılmaktadır. Hastane temizliği işlerinde odaların zemin ve camları da yıkanarak doktor ve yardımcı sağlık personelinin temiz bir ortamda işlerini yapmaları sağlanmaktadır. Hastane temizlik hizmetleri fiyatları çok uygundur. Hastanelerin iç kısmı gibi dış kısmı da temizlenmektedir. Hastane hijyanasyon çalışmalarında dış cephede oluşan yabancı cisimler ve kirliliğe yol açan diğer çöpler toplanmakta ve atılmaktadır. Dış cephe temizliği de periyodik olarak yapılmaktadır. Gerçekleştirilen bu temizlik çalışmaları sayesinde hastanelerin hem iç kısımları hem de dış kısımları temizlenmekte ve hastane bir bütün olarak devamlı temiz tutulmaktadır. Sizlerde hastanelerinizin her zaman hijyenik kalmasını diliyorsanız avrupa standartlarında olan çalışmalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Klinik Temizliği

Klinik temizliği diğer temizlik yerlerinden farklı ihtiyaçlara sahiptir. Kliniklerde hijyen ön planda ve vazgeçilmez unsurdur. Klinik kurumları temizliğinde, gerek sağlık personeli ve hastalar için ve yine temizlik personeli için uygun hijyenkoşulları ayarlanmaktadır. Firmamız klinik temizliği gibi hayati önem taşıyan mekanlarda yüzey, malzeme ve odaların hijyen temininde ihtiyaç olan temizlik personellerini sizlere ulaştırır. Kliniklerenfeksiyonriski ile karşılaşılan en riskli mekanlardır. Tehlikeler yaşamsal kayıplar açısından büyük problemler oluşturduğundan tedbiri alınabilecek en yegane yol ideal temizlik anlayışından geçer.

Tıbbi Atıkların Toplaması ve Depolanması

Klinik atıkları enfeksiyon kaynağı halini alabileceği için diğer atıklardan ayrıdır. Klinik temizliği hizmetinin en iyi şekilde verilebilmesi için yapılacak işlemleri parçalamak gerekir. Bu tıbbi diğer atıkların toplanması, depolanması ve imha edilmesi insan sağlığı için çok yüksek önem taşımaktadır.

Klinik Atık Çeşitleri

  • Evsel Atıklar: Antre, ofis, mutfak, kantin gibi mekânlardan çıkan tıbbi bakımdan insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan atıklardır. (kâğıt, toz, kalem, plastik, vb.) Siyah renkli naylonlara toplanır.
  • Tıbbi Atıklar: Klinik ünitelerinden çıkan, kan, enfeksiyon, sıvılar, serolojik atıklar gibi atıklar tıbbi atıkları meydana getirir. Kırmızı üstünde tıbbi atık logolu poşetlerde toplanır.
  • Cam atıklar: Serum kapları, ampuller cam atıklardandır. Mavi renkli naylonlar içinde toplanılır.
    Tıbbi atıklar mutlaka soğutmalı özel yerlerde depolanırlar. Tıbbi atıklar klinik ünitelerinden eğitimli bir personel tarafından toplanıp depolanır.

Detaylı Temizlik

Kliniklerde günlük temizliğin dışında periyodik olarak temizlikler yapılmaktadır. Bunlara bakarsak haftalık, aylık, altı aylık, yıllık yapılabilmektedir. Mersin klinik temizlik hizmetleri şirketleri içerisinde bir numarayız. Bu aralıklarla yapılan temizlikler tatil günlerinde, iş trafiğinin çok yoğunolmadığıdönemlerde yapılır. Lambalar, yangın detektörleri, duvarlar, süpürgelikler, cam pervazla, perdeler, koltuklar, hasta yatakları periyodik olarak dezenfekte edilir. O an yapılan temizlik daha çok bakımı sağlamak, tozları arındırmak amaçlı yapılır. Klinik temizlik fiyatlarımız çok uygundur. Temizleme gücü çok etkilidezenfekte özelliği olan kimyasallarla ulaşılması zor yerlerin periyodik olarak temizlenmesi eskimeyi ve aşırı tozlanmayı engellemektedir. Bu bakımdan detay temizlik için personele eğitim verilerek çok iyi sonuçlarla karşılaştık.